Aranżujemy domową siłownię

Jeśli regularnie chodzisz na siłownie, z pewnością orientujesz się, jak bardzo jest to kosztowny sport. Karnet na większości polskich siłowni jest dużym wydatkiem. Na dodatek czasem wygoda trenowania pozostawia wiele do życzenia – brak dobrym maszyn, na sali jest zbyt wielu ćwiczących. Z tych powodów najlepszym pomysłem może okazać się uzbieranie sporej kwoty pieniędzy i zbudowanie prywatnej siłowni. Zachęcamy do przeczytania tego oto poradnika.


Dodane przez: iStock.com
Kluczowy element takiego miejsca to oczywiście pakiet sztanga oraz obciążenie plus ławeczka. Na takim zestawie będziesz mógł ćwiczyć generalnie wszystkie części ciała. Warto wiedzieć, że tylko trening na wolnych ciężarach gwarantuje mocną stymulację, dzięki której będziesz mógł skutecznie powiększyć swoje mięśnie. Należy również zakupić drążek do trenowania pleców, który umieszcza się np. w drzwiach. Dla każdego ćwiczącego konieczny jest obszerny pakiet różnych sztangielek – kluczowe jest, by było sporo ciężarów do wyboru.

O ile wygospodarowałeś niedużą przestrzeń i szukasz sprzętów wielofunkcyjnych, ratunkiem są jakościowe atlasy (sprawdź naszą ofertę: na naszej stronie), które umożliwiają stymulowanie wielu partii ciała. Wioślarze (duża oferta: warto zobaczyć) bez wątpienia polubią mocny trening na stacjonarnym ergonometrze. To również świetne urządzenie dla osób, które nie uprawiają tego sportu, ale chcą polepszyć sobie kondycję i poprawić siłę pleców. Taka maszyna zajmuje dużo przestrzeni, dlatego jego wybór jest mądry tylko, gdy masz spory obszar.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.