Mamy szansę tutaj nie wiedzieć o chorobie przez wiele miesięcy

Są choroby, które pokazują się w taki sposób i które równocześnie podarują tak jasne symptomy, iż często samodzielnie, jeszcze przed konsultacją z lekarzem, jesteśmy w stanie wiedzieć, co nam doskwiera. Jednak istnieją też takie schorzenia, które miesiącami mogą się rozwijać bez naszej świadomości, albo mogą oferować takie objawy, iż nawet lekarzom będzie ciężko postawić ostateczną diagnozę. Nie mniej im prędzej zauważymy, iż dzieje się coś złego z naszym ciałem, tym znaczniejsza będzie szansa na końcowe wyleczenie.

rentgen
Dodane przez: Krzysztof Pędrys
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Onkolog nie ma prostego zadania
Lekarz rodzinny może nam zapisać receptę na leki na grypę, ortopeda także może bez znaczniejszego kłopotu zapisać receptę, a w razie konieczności zalecić dobre ćwiczenia, albo nawet zabieg. Zdecydowanie cięższe zadanie posiada onkolog, a więc doktor, który trudni się zwalczaniem nowotworów. Nie dość, iż jest to choroba, którą niesamowicie ciężko jest zwalczyć, to jeszcze posiada ona tak dużo postaci, które niejednokrotnie się ze sobą pokrywają, że powiedzenie właściwej diagnozy może się okazać niezwykle ciężkie. Co więcej doktor ten wspaniale wydaje sobie sprawę z tego, iż bardzo często zdarza się tak, iż zanim chory dojdzie do niego, chodzi ze swoimi symptomami wpierw po innych lekarzach, a choroba w tym momencie ma szansę się niesamowicie mocno rozwinąć (kliknij).
Profilaktyka jest ważna
Niesamowicie wiele mówi się o tym, iż ważna jest profilaktyka, a więc to, by regularnie się badać. W przypadku tego schorzenia jest to tym istotniejsze, że im wcześniejsze jest stadium schorzenia tym znaczniejsza jest nadzieja na wyleczenie. Dlatego właśnie onkolodzy tak ochoczo włączają się w przeróżnego rodzaju akcje, które mają uzmysłowić obywatelom, że z rakiem nie ma co igrać, bo czasem może przez spore miesiące nie dawać o sobie znać, a czasem może w ciągu kilku miesięcy, a nawet tygodni dokonać sporego zniszczenia w naszym ciele.
Lekarz nie jest naszym przeciwnikiem
Czasem traktujemy lekarzy jak swoich przeciwników, jakby chcieli nam robić krzywdę. A przecież jest odwrotnie, oni chcą nam pomóc, pragną żebyśmy jak najdłużej radowali się wspaniałym zdrowiem i żebyśmy stali się wolni od przeróżnych chorób. Jednak bez naszej współpracy i bez naszej chęci badania się i odwiedzania ich, to wszystko bez wątpienia nie będzie realne, a ich starania na nic się tu nie zdadzą.
14-07-29 14:32:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.