Jaki typ preparatów kosmetycznych wybrać

Pośród ogromu kosmetyków do pielęgnacji sprzedawanych na rynku przeważnie można pogubić się w kupnie tych najpotrzebniejszych w określonej sytuacji. Z roku na rok pojawiają się nowe oferty, przeznaczone do innego fragmentu ciała lub zajmujące się kolejnym problemem.


kosmetyki
Dodane przez: Lomi Lomi
Treści źródłowe: Natura Drogerie
Najogólniej całą gamę środków pielęgnacyjnych da się podzielić na
(jeżeli poszukujesz kosmetyków więcej informacji), kosmetyki dla dzieci i niemowląt, kosmetyki do stóp i rzecz jasna kremy do twarzy. W każdej z tych grup znaleźć można produkty uniwersalne, przydatne tak naprawdę każdemu oraz niezależnie od wieku, jednak są tam też produkty wyspecjalizowane, dedykowane konkretnemu odbiorcy.


I tak przykładowo balsamy i mleczka do ciała stanowią grupę kosmetyków dedykowanych do pielęgnowania całego ciała poza włosami i skórą twarzy, ale w każdym popularnym sklepie z kosmetykami znajdziemy zaraz obok nich kosmetyki do pielęgnowania biustu, kremy do wygładzania skóry na łokciach, a co najważniejsze całą linię kosmetyków walczących z cellulitem. Ponadto większość ma dodatkowo spełniać funkcję ujędrniającą, nawadniającą, odmładzającą albo usuwającą plamy posłoneczne.
kosmetyki dla dzieci i niemowlat (produkty kosmetyczne dla Ciebie -polecane artykuły) da się z powodzeniem wrzucić w grupę scharakteryzowaną wcześniej, lecz od dawna funkcjonują one jako niezależna grupa. Tutaj najpopularniejsze są balsamy zmiękczające twardy naskórek pięt, balsamy nawilżające i dające uczucie odświeżenia. Bardziej wyspecjalizowane rozprawiają się z łagodniejszymi przypadkami grzybicy lub peelingują skórę stóp. Popularne są także dezodoranty do stóp albo środki minimalizujące pocenie stóp. Kremy do twarzy to grupa, o której da się powiedzieć bardzo dużo, gdyż to na tych fragmentach ciała koncentruje się największa uwaga a także dbałość o jak najlepszy stan naskórka. Tutaj główną ofertę stanowią głównie kosmetyki do różnych rodzajów skóry, w szczególności do skóry ze skłonnościami do przetłuszczenia, z rozszerzonymi naczynkami czy zróżnicowaną ze względu na wiek. Kosmetyki dla niemowląt i dzieciza to to dość wąska grupa, zawierająca głównie pudry, kremy na odparzenia czy płyny do kąpieli dla dzieci czy oliwki.
17-09-15 12:41:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.