Era medycyny estetycznej

Spośród wielu pragnień jedno zasługuje na zainteresowanie. Jest ono z jednej strony nie do zdobycia, więc dlatego tak kuszące, a po wtóre to odwieczne pożadanie, które przenigdy nie zostanie spełnione (choć kto wie, w dalekiej przyszłości). Mówimy o życiu wiecznym, cóż, nie załapiemy się na taki wieczny dancing. Będąc jednocześnie tu, na ziemi, staramy się za wszelką cenę przedłużyć nasze życie, w sensie symbolicznym – kolekcjonując pamiątki, przeszłość, jak i w sensie estetycznym – dbając o swój wygląd. O tym drugim chciałbym wyrazić parę zdań.
operacja
Dodane przez: Sadasiv Swain
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Chęć poprawiania starzejącej się urody istniała od zawsze, od stuleci ludzie mieli własne sposoby na zmniejszenie następstwa upływającego czasu, na oszukanie przeznaczenia, którym była powolna jesień życia. Wszystkie tego typu sposoby jednakowoż nie miały szans z postępującym procesem, który doświadcza każdego z nas. Jedni, co prawda posiadają sprawniejsze geny, drudzy żyją w lepszych warunkach, mają przyjemniejszą pracę, mniej są nieodporni na choroby, to wszystko ma wpływ na szatę zewnętrzną, formę życiową i w końcu przebieg starzenia. dużo pozmieniało się jednakże wraz z rozwojem medycyny estetycznej (medycyna estetyczna gdańsk).

Jej początek datuje się na lata 70. XX wieku, jej twórcą jest endokrynolog Jean Jacques Legrand, to on istotnie w 1973 roku rozpoczął tę prekursorską kartę w historii fundując w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W naszym kraju pojawiła się natychmiast po przeobrażeniu ustroju, wraz z nastaniem kapitalizmu i produkcji wolnorynkowej. Dzięki temu przy Polskim Towarzystwie Lekarskim zaistniała Sekcja Medycyny Estetycznej. Była to pierwsza tego typu na naszej ziemi fundacja (www.naratunek.org), która wspierała i popularyzowała medycynę estetyczną. Jednocześnie robiła to w środowisku medycznym, ale też poza nim zataczając coraz szersze kręgi.

na przekór ogólnej opinii, iż jest to specjalizacja dermatologii, medycyna estetyczna nie posiada specjalizacji, co oznacza, iż lekarzem medycyny estetycznej z z sukcesami może być doktor innej sfery, np. internista czy stomatolog. aby naturalnie dołączyć do tego zacnego grona powinno się stale dokształcać.

Inni czytali też

Medycyna estetyczna - perfekcyjny sposób na ulepszenie naszego wyglądu - zobacz najlepsze tipy

twarz
Dodane przez: Fotolia
Treści źródłowe: Fotolia
Dzisiaj ludzie kierują dużą uwagę na swój wygląd. Wielokrotnie zmieniają sposób funkcjonowania, dietę, by dzięki temu mieć lepszą posturę. Niestety sport i właściwe żywienie nie dla każdego człowieka jest sposobem na poprawę swojego wyglądu.


w dzisiejszych czasach w dowolnym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk) znajdziemy fachowców medycyny estetycznej. Są już nawet mocno znane nazwiska na rynku, które cieszą się niemałą popularnością, co pozwala rozwijać się tej atrakcyjnej branży jeszcze bardziej sprawnie. W przyszłości na pewno nie będzie gorzej (kontynuuj czytanie).
17-09-18 06:35:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.