Nieznane języki obce – większe możliwości na naszym rynku pracy

Zachęcają nas do poznawania języków znanych. Mówią, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. Nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Angielski już opanowałeś, drugi taki język też będzie Ci potrzebny. To wszystko jest prawdą, znajomość angielskiego to niezbędne minimum, ale wybór kolejnego jest niezmiernie ważny. Raczej zachęcamy do wyboru mniej popularnego, bardziej niespotykanego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.
szkolenia dla nauczycieli
Dodane przez: Project NEURON
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Żaden z tych krajów nie odgrywa ważnej roli na arenie międzynarodowej, obszarowo również nie są to za duże kraje. Kiedyś Serbia stanowiła część Jugosławii,a Jugosławia to był komunistyczny, ale nieźle radzący sobie kraj, teraz Serbia nawet nie jest członkiem UE. Rumunia niedawno weszła do UE, a Słowacja i Słowenia to zdecydowanie druga liga Europy, jeśli chodzi o temat ważności, znaczenie w europejskiej polityce. I właśnie dlatego, może właśnie, dlatego opłaci się wybrać taki język jako swój drugi język. Nikt nie myśli o nim poważnie, „bo to, bo tamto”, więc zostaje wolne pole dla ciebie, tak się buduje swoją niszę, do której inni będą mieli problem z dostaniem się.
No popatrz, oferta pracy: szukają kogoś z hiszpańskim. Na korytarzu znajduje się wielu konkurentów, na twoje miejsce czatuje z pięćdziesiąt osób. Jakie masz szansę na dostanie się, jeśli jest jeden wakat. Nieduże. Inna sytuacja, ktoś potrzebuje osoby ze znajomością języka serbskiego (oferta nauki serbskiego). Nie nie ma tam nikogo, nie ma poza tobą. Nie masz konkurentów, posada jest twoja. Czy już widoczne są korzyści z uczenia się mało znanych języków?!


Inni czytali też

Wakacyjny wyjazdy do Bułgarii

samolot
Dodane przez: Szmalback.pl
Treści źródłowe: Szmalback.pl
Bułgaria to dla Polaków bardzo dobre miejsce na wypoczynek, ponieważ wbrew pozorom nie jest to kraj bardzo odległy od naszego państwa, a ceny są faktycznie kuszące. Jednak istotną rolę w chwili podjęcia decyzji o wakacjach w tym kraju pełni dobre przygotowanie się do tego typu wyjazdu. Przede wszystkim jest okazja już wcześniej zaplanować sobie środek lokomocji, ale także hotel gdzie będzie się mieszkać, bo przed sezonem letnim ceny są zdecydowanie niższe i to pozwala za naprawdę małą kwotę wynająć tego rodzaju kwatery.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.