DZIŚ KAJAKIEM PRZEZ

Jeśli śni nam się czynny odpoczynek nad jeziorem lub rzeką to dobrze wziąć pod uwagę kajaki. To rzeczywiście fajne pomysł szczególnie, gdy będziemy z wszystkimi członkami rodziny nad jeziorem. Nie trzeba za pierwszym razem ruszać w trudną trasę, można najpierw spokojnie pouczyć się jak używać wioseł i na dodatek świetnie się bawić.

Jeśli nasze dzieci nie potrafią pływać musimy ubrać im kapoki i w początkowej fazie nauki koło nich pochodzić niedaleko od brzegu, żeby czuły się w kajaku bezpiecznie, a po pewnym czasie możemy im pozwolić spróbować swoich sił na płytkiej wodzie samemu. Oczywiście są również kajaki dwu i czteroosobowe, więc można nawet razem z rodziną wskoczyć do kajaka. Więcej o nich tu. Jednak, jeśli to ma być zabawa to taki kajak dla jednej osoby stanie się świetnym początkiem. Jeśli zauważymy, że dziecko nie czują się zbyt dobrze możemy wybrać opcję z kajakiem dwuosobowym, to dobre rozwiązanie i dla rodziców i dla pociech. Synowie i córki są bardziej pewne, bo wie, że jest przy nich ktoś dorosły i my, jako rodzice również mamy się lepiej, kiedy mamy pociecha jest w w jednym kajaku z nami. Zaszczepienie w dziecku radośći do kajakowania sprawi, że najprawdopodobniej w przyszłości nasza pociecha samo będzie wyciągało nas sprzed telewizora po to, żeby pojechać wspólnie na jakiś szalony spływ. Dobrze jest przedstawiać najmłodszym różne sposoby spędzania poza szkołą czasu na świeżym powietrzu, bo to inwestowanie w ich rozwój.
Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Dodane przez: Jura Park Bałtów
Treści źródłowe: http://www.juraparkbaltow.pl
WSPÓLNE SPĘDZANIE CZASU Wspólne spędzanie czasu ze znajomymi czy też z najbliższymi członkami rodziny to świetna pomysł, pozwalająca zacieśniać więzi. Jednak zamiast tylko biesiadować przy grillu i pić kolejne piwo warto zawsze pomyśleć o jakiejś bardziej czynnej formie wypoczynku, która oczywiście może być zakończona ogniskiem albo grillem. Do interesujących pomysłów trzeba zaliczyć spływy kajakowe.


Inni czytali też

Urlop w otoczeniu górskich szczytów to coś rewelacyjnego!

Karkonosze, droga na Szrenicę
Dodane przez: Anna Więckowska
Treści źródłowe: Anna Więckowska
Jeżeli wypoczynek w Polsce, to tylko w górach! Zapewne mieszkańcy Międzyzdrojów, Mikołajek czy urokliwych miejscowości zlokalizowanych na obszarze Borów Tucholskich w zupełności nie zaakceptują takiej opinii, lecz prawda jest taka, że jakby nie patrzeć góry w Polsce są najładniejsze.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.