W Polsce stale rośnie popularność aktywności fizycznej

Obecnie zderzają się dwie rożne tendencje. Z jednej strony błyskawicznie zwiększa się liczba ludzi skrajnie otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najtrudniejszych przypadkach także życiu. Jednocześnie, panuje obecnie moda na aktywność fizyczną - sporo osób stara się ćwiczyć i odpowiednio odżywiać. Oczywiście, drugi trend jest jak najbardziej wskazany, w szczególności aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się dużym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów sportów jest bieganie.
siłownia
Dodane przez: Health Gauge
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu? Między innymi ze względu na fakt, że nie wymaga wielkiej wiedzy ani kosztownego sprzętu. Biegać można wszędzie, o jakiejkolwiek porze. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w wygodne buty. Jest to bez wątpienia jedna z najtańszych aktywności, gdyż nie ma potrzeby kupowania karnetu na siłownie lub treningów z trenerem. Bieganie dodatkowo daje możliwość na odstresowanie się oraz pozbycie złych emocji. Promocja biegania jest dzisiaj dosyć zakrojona na szeroką skalę, a ilość osób, które startują w maratonach z roku na rok jest dużo większa.

Sporo osób, zwłaszcza kobiet, decyduje się także na „treningi dywanowe”. Można je robić dzięki filmikom zamieszczanym w internecie albo dzięki płytom DVD. W Polsce pod tym względem już od długiego czasu króluje Ewa Chodakowska, dziś jedna z najbardziej popularnych trenerek Polek. Takie treningi są elastyczne, jako że można je wykonywać o dowolnej porze.


Dodatkowo, również nie generują problematycznych kosztów - wystarczy wyposażyć się tylko w strój sportowy i można zaczynać ćwiczenia. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które w pobliżu nie posiadają siłowni bądź jakiegokolwiek klubu fitness, mają niewielkie fundusze i czas bądź po prostu nie chcą wychodzić z domu. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzuje się również kulturystyka.

W zawodach uczestniczą nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Takie ćwiczenia jednak wymagają sporych podkładów samodyscypliny, jako że należy stosować się do zaleceń trenera, codziennie poświęcać sporo czasu na pracę na siłowni i dostosować swój jadłospis do wyśrubowanych wymagań. Coraz częściej organizowane są zawody kulturystyczne, które pokazują efekty ciężkiej pracy uczestników.


Inni czytali też

Ruch to zdrowie!

jogging na plaży
Dodane przez: Thomas Rousing
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Różne są motywy uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Jogging, basen, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą i zdrowie i troskę o dobry wygląd. Natomiast przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, ważne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy zatem wybrać taką, która zapewni nam największą frajdę.
14-08-11 10:14:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.