Zagrożenie życia i pierwsza pomoc

Niebezpieczne dla zdrowia oraz życia zdarzenia, mogą przytrafić się wszędzie. Nierzadko, w wyniku takich wypadków, dochodzi do zatrzymania krążenia, co prowadzi do śmierci. Jak powinny wyglądać nasze działania jeśli jesteśmy świadkami owej sytuacji?
Najlepiej niezwłocznie podjąć resuscytację krążeniowo – oddechową, która podtrzyma podstawowe funkcje życiowe, aż do pojawienia się pogotowia ratunkowego. W miejscach dużych skupisk ludzkich coraz częściej można zauważyć urządzenia zwane automatycznymi defibrylatorami. AED, a więc automatyczny defibrylator zewnętrzny, można obecnie kupić w wielu miejscach: ośrodkach zdrowia, domach pomocy społecznej, pływalniach czy lotniskach oraz w każdym miejscu publicznym, w którym prawdopodobieństwo nagłego zatrzymania krążenia jest większe niż raz na 2 lata - szczegóły o defibrylatorach na czarmed.pl/sklep/9-defibrylatory-aed. Są starannie oznaczone i gotowe do zastosowania. Ich obecność wymaga od nas umiejętności posługiwania się AED.

Nim profesjonalny zespół ratowników otworzy kuferek lekarski (taki jak na http://czarmed.pl/sklep/torby-medyczne/331-kuferek (rekomendują nas)-lekarski.html), nasze działania mogą uratować poszkodowanemu życie.
pierwsza pomoc
Dodane przez: Medisave UK
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Mimo, że świadomość społeczna na temat udzielania pierwszej pomocy przedstawia się coraz bardziej optymistycznie, to cały czas jest niedostateczna. Bywa, że działania świadków zdarzenia sprowadzają się tylko do wezwania pogotowia. Niestety na tym kończą oni swą pomoc. Nawet jeśli dysponują wiedzą teoretyczną, zdobytą w trakcie kursu, wykładu, czy nawet umiejętności praktyczne przyswojone na szkoleniu z pierwszej pomocy, to boją się się wykazać. Panuje powszechne przekonanie, że jeżeli nie jesteśmy lekarzem, to „lepiej czekać na karetkę”. Prawda jest zupełnym przeciwieństwem tego twierdzenia. W przypadku nagłego zatrzymania krążenia KAŻDE działanie jest lepsze od biernego przyglądania się i oczekiwania na karetkę.Wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy jest nam szczególnie potrzebna.


Inni czytali też

Medycyna estetyczna - perfekcyjny sposób na ulepszenie naszego wyglądu - zobacz najlepsze tipy

twarz
Dodane przez: Fotolia
Treści źródłowe: Fotolia
Dzisiaj ludzie kierują dużą uwagę na swój wygląd. Wielokrotnie zmieniają sposób funkcjonowania, dietę, by dzięki temu mieć lepszą posturę. Niestety sport i właściwe żywienie nie dla każdego człowieka jest sposobem na poprawę swojego wyglądu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.