Zdrowie na koniu w stolicy

Już dawno dowiedzono, że bycie wśród zwierzaków potrafi doprowadzić do cuda. Udowodniono naukowo, że część zwierzęta są w stanie wesprzeć w leczeniu pewnych chorób. Stąd też wiele gatunki są tresowane od maleńkości do tego by pomagać ludziom. Taki zwierzę powinien być odpowiednio przygotowane do pracy z chorym człowiekiem.


Dziecko z koniem
Dodane przez: Josh Howley
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dodatkowo stwierdzono, które gatunki pomagają, w których problemach. Do zwierząt, które są świetnymi „rehabilitantami” zalicza się konie. Hipoterapia, bo w taki sposób jest nazywana jest rodzaj rehabilitacji, która wykorzystuje wsparcie koni, rozwija lepszą harmonię psycho-ruchową pacjentów, które są zróżnicowany stopniu niepełnosprawni.

Tego typu terapię stosuje się u pacjentów młodych, ale również i u całkiem dojrzałych ludzi. Koń jest zwierzęciem, które umie doprowadzić do rzeczy niemożliwych. Oczywiście, jeśli osoba korzystająca w tego typu rehabilitacji jest pod pieczę specjalisty, a co za tym idzie lekarza kierującego całym procesem leczenia wtedy w odpowiednio dobranym przypadku hipoterapia może zrobić bardzo wiele dobrego.

Mężczyzna na koniu
Dodane przez: Eden, Janine and Jim
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Warszawa

W Warszawie jak przystało na stolicę można na przykład uczestniczyć w różnego typu rehabilitacji. Dostęp do każdej rzeczy jest o niebo łatwiejsza niż w każdym innym miejscach.

W Warszawie możemy skorzystać między innymi uczestniczenia w zajęciach w której wykorzystywane są konie (szersze informacje z tego zakresu znajdziesz tu: hipoterapia na koniu). Ten typ zajęć jest związany z wzmocnieniem sprawności psychicznej jak również fizyczną i wykorzystuje się przy tym z jazdy konnej. W stadninach pracują fachowców, którzy mogą do prowadzenia tego rodzaju rehabilitację, gdy lekarz zaleci do nich pacjenta.

Konie, które uczestniczą w tego typu rehabilitacji są odpowiednio przygotowane do tego rodzaju zajęć. Wiele osób nie ufa takim zajęciom, jednakże starczy nawet żeby zdrowa osoba pobyła chwilę w siodle a na pewno poczuje różnice w swoim nastroju. Jazda konna daje możliwość złapania oddechu przy właściwym stopniu koncentracji. Każda rzecz w jeździe konnej jest odpowiednio wyważona, dlatego jazda konna jest często ważna podczas leczenia niepełnosprawnych osób. Oczywiście sama hipoterapia nie uzdrowi, ale na pewno bardzo pomoże.
14-08-12 16:28:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.