Kontuzja podczas uprawiania sportu? Nie martw się, spróbuj najlepszej metody

Jedziesz na nartach, zjazd jest fantastycznie przygotowany, śnieg świeży, ale dobrze ubity, słońce cudownie świeci, a pogodne niebo uzmysławia nam, że to będzie niezapomniany górski pobyt. Jeździsz calutki dzień, w kolejny dzień to samo, podczas trzeciego dnia zauważasz, iż zjazd jest już trochę w złym stanie. Twierdzisz, że to wszystko przez wysoką temperaturę (wzrosła dzisiaj do około ośmiu kresek na plusie), a również przez coraz większą ilość narciarzy. To już nie to samo, jeździsz jednak niezmordowanie, aż w końcu… zaliczasz kraksę. Na tyle poważny to incydent, iż jesteś zmuszony zrezygnować ze zjazdów już do końca urlopu. A co dalej?
jogging
Dodane przez: Vladimir Yaitskiy
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nie jest to za bardzo przyjemne, kiedy w okresie odpoczynku jesteśmy zmuszeni udać się do fachowca. Co to w ogóle za urlop? Nie ma jednocześnie innego wyjścia. Na szczęście trafiliśmy na świetnego lekarza, bo teraz ten wypoczynek wspominamy, z jednej strony, jako niepowodzenie, lecz z innej strony cieszymy się, że tak się to wszystko skończyło. Ciągle możemy jeździć na nartach, a po pamiętnej kontuzji nie ma już prawie śladu. Co takiego zaproponował lekarz (http://www.sport-med.pl/), że dzisiaj czujemy się już naprawdę dobrze? Terapię czynnikami wzrostu.

Za tą intrygującą nazwą kryje się wspaniała terapia, w której główną rolę odgrywają białka. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów naprawczych, a także odnowienie tkanek, które uległy uszkodzeniu. Najwięcej ich występuje w ziarnistościach płytek krwi, to właśnie z nich czynniki są przekazywane, kiedy tkanki ulegają uszkodzeniu. Dzieje się to w okresie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki czynnikom wzrostu następuje błyskawiczne przetransportowanie komórek do miejsca, gdzie zaszło uszkodzenie.

Inni czytali też

Medycyna estetyczna - perfekcyjny sposób na ulepszenie naszego wyglądu - zobacz najlepsze tipy

twarz
Dodane przez: Fotolia
Treści źródłowe: Fotolia
Dzisiaj ludzie kierują dużą uwagę na swój wygląd. Wielokrotnie zmieniają sposób funkcjonowania, dietę, by dzięki temu mieć lepszą posturę. Niestety sport i właściwe żywienie nie dla każdego człowieka jest sposobem na poprawę swojego wyglądu.


Warto wspomnieć, że terapia czynnikami wzrostu prp zjednuje sobie coraz więcej zwolenników. Coraz częściej używa się jej w różnych działach medycyny w zakresie stymulacji gojenia tkanek. Przykładowo, w ortopedii znajdują zastosowanie w kwestii przyśpieszenia zrostu kostnego, a jednocześnie gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Warto wspomnieć, iż czynniki wzrostu nie zaliczają się do kategorii leków uniwersalnych, co oznacza, iż nie można nimi wyleczyć każdego przypadku, jednak jego zastosowanie naprawdę jest dość szerokie.
Pamiętaj, że kontuzja nie oznacza od razu zakończenia twojej amatorskiej lub zawodowej kariery, bo dzięki takim nowatorskim terapiom, jak opisana terapia czynnikami wzrostu, wszystko jest możliwe.
14-07-30 08:59:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.