Jak leczyć depresję sezonową?

Niepokój, lęk, spadek aktywności. Z całą pewnością bierzesz pod rozwagę, czy dotknęła Cię depresja. Zrób więc krok we właściwą stronę i przekonaj się na czym stoisz. Nawet w tej chwili możesz wykonać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w sieci. Rozwiązanie testu zajmuje tylko parę minut, po których stwierdzisz czy w rzeczy samej chorujesz na depresję, a jeżeli tak to w jakim stopniu jest poważna.
fototerapia
Jeśli Twoje zaburzenia nasilają się w czasie jesiennych lub zimowych miesięcy może to być depresja sezonowa. Jej symptomy przejawiają się codziennie golić (polecamy sprawdź ofertę) prawie codziennie i trwają przez okres co najmniej dwóch tygodni. Ustępują wiosną mężczyznami (polecamy przenieś mnie do strony) latem.

Chociaż źródła powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, iż znaczącym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności. Terapia opiera się na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia (więcej o fototerapii).


Inni czytali też

Jak stosować lampę do fototerapii?

fototerapia

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów pomagających w leczeniu depresji. Jeśli nęka nas stały niepokój, nerwowość, wahania humoru, chorobliwe zmęczenie, przygnębienie i ogólna bierność, przypuszczalnie my również cierpimy na depresję sezonową związaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim przypadku warto jest zaopatrzyć się w lampę do fototerapii i rozpocząć zabiegi, aby szybko wrócić do dobrej formy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.