Ruch to zdrowie!

Różne są powody uprawiania sportu. Bieganie, basen, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą i zdrowie i troskę o sylwetkę. Natomiast przyjemność to główny powód uprawiania piłki nożnej czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, istotne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy w związku z tym wybrać taką, która zapewni nam największą frajdę.

codzienne ćwiczenia
Dodane przez: Port of San Diego
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wielu Polaków oddało się pasji biegania. Z jakiego powodu? Dla zdrowia, relaksu, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę... Argumentów jest tyle, ilu biegaczy.

Dodatkowo to niedrogi sport, albowiem aby uprawiać jogging niekonieczne są długie szkolenia lekcje z instruktorem czy specjalistyczne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, dobre jakościowo ubrania i... w drogę! Czasem spotykamy się z opiniami, iż nie ma innego sportu, który tak świetnie działałby mentalnie. Amatorzy tego sportu mawiają, iż jeśli biegniesz wolno 21 kilometrów i w trakcie biegu nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny.

Bieganie to przede wszystkim dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Obecnie w każdej, większej miejscowości znajdziemy wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeśli zdecydowaliśmy się na tę formę ruchu, wybierzmy na początek program treningowy, dopasowany do naszych celów i możliwości.

Ważną kwestią jest odzież w jakiej będziemy ćwiczyć. Patrzmy na metki i skład tkanin (przewiewność), wytrzymałość oraz elastyczność – to podstawowe kryteria. Postarajmy się o koszulki, spodnie i skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasze ubrania nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież na trening to wydatek, który się opłaca.

Spora część młodych ludzi (i nie tylko) rozpoczynających ćwiczenia na siłowniach przychodzi z myślą o nabraniu masy mięśniowej. Również większość z nich już na starcie pyta, jakie suplementy pomogą im w tym zamierzeniu. Na początek polecana jest odpowiednia dieta oraz stopniowe przyzwyczajenie organizmu do systematycznych ćwiczeń. Kiedy już zaliczą ten etap, mogą zacząć stosować odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna).

Pamiętajmy jednak, że gainery to suplementy diety. Nie może być tak, iż większą część przyjmowanych kalorii będzie stanowił gainer, to jedynie dodatek. Pracując nad perfekcyjną rzeźbą pamiętaj o właściwej diecie i suplementacji.
14-07-15 10:14:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.