Uwaga na zakwaszenie organizmu!

Choć cierpi na tą dolegliwość aż 80 procent Europejczyków, to wiedza o tym, iż jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, bo dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego uprzykrzająca życie. Powoduje podatność na choroby, osłabienie i senność, odpowiedzialna jest za problemy z włosami i ze skórą. Dobrze jest dowiedzieć się, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i w jaki sposób powinno się z tą dolegliwością walczyć.


sałatka
Dodane przez: Martin Delisle
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zakwaszenie organizmu to nic innego jak nieprawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa. Normalne pH w ciele człowieka waha się na poziomie 7,35 – 7,45, jest to wartość nieznacznie zasadowa. Problemy mają miejsce, kiedy wartość przechyla się w kierunku większej kwasowości. Wówczas zaczynają się uwidaczniać problemy. Na zakwaszenie organizmu mają wpływ stres, szybkie tempo życia i brak ruchu. Niestety, przyczyną także jest spożywany pokarm. Dieta obfita w sód, wapń oraz potas działają zbawiennie na nasze ciało, to znaczy zasadowo, w momencie, gdy w naszym pożywieniu przeważa fosfor, chlor czy siarka zmierzamy w kierunku wzrastającego zakwaszenia.

Prace badawcze pokazują, iż najbardziej korzystna dla naszego organizmu wartość to 80 procent do 20 procent na korzyść diety zasadotwórczej. Zgadza się, tylko w jaki sposób to zrealizować? Wystrzegajmy się tak zwanych posiłków wysokoprzetworzonych, zrezygnujmy z dużych ilości mięsa, kawy, mocnej herbaty a także napojów alkoholowych. Istotne też jest, by nawadniać nasz organizm.

brzoskwinia
Dodane przez: bfishadow
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że zakwaszenie organizmu to same problemy. Wpływ na autonomiczny układ nerwowy jest wielce negatywny, gdyż wpływa on na funkcjonowanie naszego serca, trawienie, sen czy oddychanie. Pierwsze objawy, jakie powinny dać nam do myślenia, to wzdęcia, zgaga, osłabienie, bóle głowy (także migrenowe), wyczerpanie czy uczulenia skórne. Jeśli zlekceważymy te pierwsze oznaki później już będzie tylko gorzej, gdyż zakwaszenie zaburza prace naszego organizmu, który staje się podatny na kolejne, bardziej poważne choroby.

Istotnie, nie warto ulegać tej przypadłości, szczególnie, że nie musi być dla nas ostatecznym wyrokiem. Odpowiednim postanowieniem, pracą nad swoja kondycją, zmianą nawyków żywieniowych (obejrzyj wideo z przepisami), możemy dużo wskórać. To podobnie, jak w wielu innych dolegliwościach, całość zapowiada się niezbyt interesująco, ale w momencie gdy zdamy sobie sprawę, że to od nas w ostateczności zależą przyszłe efekty, to mamy przed sobą zielone światło, trzeba wtedy ruszyć z miejsca i dokonać zmiany.
14-07-10 14:53:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.