Gdzie można najsensowniej spędzić wakacyjne dni z z pociechą?

Niemowlaki nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub nad jezioro. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Pięknych zakątków w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie bardziej interesujący pomysł, niż droga podróż zagraniczna.Zabawka dla niemowlaka
Dodane przez: Liz
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wspólne wycieczki uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak ich rodzice, mogą odpocząć od hałasu miasta, nawiązać lepszy kontakt z otaczającą nas naturą. Weekendowa eskapada scala rodzinę i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Małe dziecko również uczy się, że świat to warte poznania miejsce, a więc warto raczkować, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd nie skończył się klapą i pozostawił miłe wspomnienia, powinno się do niego należycie przygotować.


Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie jest trudne. Maluch w wieku od 2 do 7 miesięcy to najwdzięczniejszy towarzysz wszelkich wypraw. Równie dobrze możesz z nim przechadzać się po lesie czy zwiedzać miasto. Można więc pojechać samochodem do Poznania na weekend lub polecieć do Paryża, ponieważ za przelot małego dziecka nic nie zapłacimy. Warto mieć na uwadze, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy autem, powinno się wyjechać późnym wieczorem. W przypadku krótszej wycieczki, wyjazd w porze drzemki dziecka będzie najdogodniejszym rozwiązaniem.W tasie trzeba robić częściej przerwy, najlepiej co 2-3 godziny. Wtenczas można nakarmić niemowlaka oraz przewinąć go.


Noclegi w całej Polsce można zarezerwować na dowolnym portalu, który dysponuje bogatą bazą noclegową (polecam stronę). Wybrane portale turystyczne często oferują też atrakcyjne promocje, można więc zaplanować wyjazd odpowiednio wcześniej. Niekiedy przed podróżą należy zapatrzeć się w dodatkowe akcesoria do przenoszenia naszego małego podróżnika. Zwłaszcza w górach nie wszędzie da się dojechać wózkiem. W takim wypadku można kupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, dobrze jest spakować podręczny zestaw wycieczkowy w postaci podkładów do przewijania, dodatkowych śpioszków na zmianę, poręcznego kocyka. Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.
14-07-21 14:51:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.