Poznaj metody pozbycia się przykrej dolegliwości

Jeśli okazuje się, że problem nietrzymania moczu dotknął też nas, powinniśmy udać się do urologa, żeby ten pomógł nam pozbyć się tego problemu. Duża grupa ludzi uważa, że to zbyt wstydliwy problem i stara się jakoś z nim żyć, jednak nie jest to dobre rozwiązanie im szybciej zwrócimy się o pomoc do lekarza tym nietrzymanie moczu leczenie będzie skuteczniejsze i przyniesie oczekiwane efekty. Po co się męczyć skoro można się uwolnić od tego problemu.


wc
Kłopot ten najczęściej maja panie, jednak są też mężczyźni, których dotyka ta choroba. Lekarze mogą nam przepisać tabletki - zobacz -, dzięki którym będzie lepiej. Niestety nie zawsze tabletki - zobacz - są wystarczające. Urolog, czyli lekarz zajmujący się tego typu schorzeniami wybierze jedną z dwóch metod leczenia – poprzez zabiegi np. elektrostymulację, do tego może przepisać wspomniane tabletki i zalecić pewne ćwiczenia, które pozwolą poprawić siłę mięśni odpowiedzialnych za nietrzymanie moczu. Drugą metodą jest leczenie chirurgiczne, po zabiegu mamy niewielką bliznę, a kobieta ma wczepioną taśmę w miejscu, w którym pęcherz moczowy musi być podtrzymany. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdybyśmy ćwiczyli mięśnie przed wystąpieniem tego typu dolegliwości. I w tym wypadku tak jak w każdym innym najlepsza jest profilaktyka - czytaj więcej na temat nietrzymanie moczu. Oczywiście nie wszyscy nawet wiedzą, że występuje taki rodzaj schorzenia jak nietrzymanie moczu. Wielu osobom wydaje się, że tylko ludzie po siedemdziesiątym roku życia borykają się z tego typu zaburzeniami. Niestety ta choroba dotyka o wiele młodsze osoby, które nadal są w pełni aktywne życiowo i które niestety z powodu tej dolegliwości mogą nawet popaść w depresję.
Toaleta, szkło lacobel
Dodane przez: Lacobel.eu
Treści źródłowe: http://lacobel.eu/


KŁOPOT Z TRZYMANIEM MOCZU
Jednym z bardziej uciążliwych i do niedawna wręcz tematów tabu było nietrzymanie moczu. Od niedawna dopiero możemy oglądać reklamy, które zachwalają produkty dla osób posiadających ten problem. Ludzie, którzy wiedzą jak uciążliwe i trudne jest to schorzenie wiedzą też doskonale, że nie da się normalnie żyć. Na szczęście można się leczyć i chociaż leczenie nie zawsze daje stu procentowe rezultaty, to zawsze daje możliwość zmniejszenia problemu, a to już bardzo dużo.
17-08-28 15:34:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.