Urlop na starym kontynencie z klimatem saharyjskim. Co radzą eksperci

Urlop z kokosami w Europie? Myśląc w kategoriach najbliższych państw naturalnie będziemy wskazywać kraje śródziemnomorskie. Oczekujący wypoczynku globtroterzy wybierają się częściej na wakacje w tzw. peryferiach tropikalnych. Gdzie konkretniej? Turystyka kwitnie szczególnie w archipelagach wchodzących w skład Hiszpanii: Balearach i Wyspach Kanaryjskich.


plaża
Dodane przez: ErasmusOfParis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nie stołeczny Madryt, nie zabytkowa Barcelona, a gorący klimat jaki mają Grecja (grecja.com.pl) czy wyspy kanaryjskie last minute przyciąga zwolenników leżakowania, plażowania najbardziej. Do stolicy wysp najlepiej dostać się samolotem, przelot nie wydaje się balastem finansowym nawet dla średniozamożnego turysty, bez milionów na koncie. Analogicznie kwestia wygląda z Balearami – archipelagiem złożonym z trzech wysp na Morzu Śródziemnym. Oba miejsca odpoczynków, otoczone Atlantykiem lub Morzem Śródziemnym, posiadają w sobie kojący klimat, pozbawiony szybkich metropolii i miejskiego zgiełku. Kusi on urlopowiczów w każdą porę roku, i w upalne lata czy przyjemne zimy.

Europa Afryki, czy raczej Afryka Europy?

Warunki zwrotnikowe klasyfikują bez wątpienia wyspy kanaryjskie wycieczki jako wyspy należące do Afryki. Zarządcy jak i nastawienie mieszkańców są przeważnie europejskie. Archipelag zarabia głównie na turystach, co wytwarza jedną trzecią lokalnych zysków. To raj dla tych, którzy… chcą taniej zakupić rzeczy. Mimo, że Wyspy wchodzą w skład Unii Europejskiej, nie wchodzą w skład obszaru celnego wspólnoty. Wysokości tamtejszych podatków - w tym kluczowego od sprzedaży – są niższe aniżeli w Europie i Hiszpanii.(Zobacz: majorka.com.pl).

Odpoczynek na Wyspach Kanaryjskich to również inne atrakcje. Śmiałkowie wodnego szaleństwa nie pominą żaglowania. Nudzić nie będą się amatorzy połowów – w przybrzeżnych wodach spokojnie można łowić tuńczyka, marliny, pojawią się też… ryby latające. Swoje pasje rozwijają płetwonurkowie, którzy przez okulary mogą infiltrować podwodny świat Wysp Kanaryjskich.

Gorąca odskocznia, należąca do Europy, cieszy się od lat niezmienną popularnością. Hiszpański archipelag to wyjątkowa opcja na odpoczynek z dala od tłumów zjeżdżających na południe Europy (Włochy, Hiszpania), ale i bliższa zwykłemu Polakowi aniżeli Filipiny czy Malediwy. Jedno jest pewne – atrakcji wypoczynku z pewnością nie zabraknie.


Inni czytali też

Wygodne noclegi w cudownej miejscowości jaką jest Giżycko

giżycko
Treści źródłowe: pixabay.com
Planowanie doskonałych wakacji jest nie proste. Dużo rozwiązań na wyjazd nie polepsza okoliczności, a wręcz przysparza następnych problemów przy doborze. By znacząco uprościć sobie znalezienie doskonałego miejsca na spędzenie urlopu, powinno się wspomnieć o jednym z najbardziej malowniczych regionów w Polsce, otóż o Mazurach.Szczególną sławą cieszy się miasto o nazwie Giżycko, ulokowane nad dwoma pięknymi jeziorami. Ta przecudowna miejscowość co roku przyciąga niemałą liczbę wycieczkowiczów.
17-07-11 15:26:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.