Bezcenne właściwości oleju lnianego

O ich dobroczynnych właściwościach nasz prababki wiedziała od dawna. W dzisiejszych czasach udowodniły to badania naukowe i przyszedł czas na kuracje olejami. Dobrze jest je stosować, albowiem pomagają nie tylko zachować zdrowie, ale również je ”podreperować”.
olej
Dodane przez: StateofIsrael
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Za złoto wśród olejów uchodzi olej lniany, który w swym składzie posiada rekordową ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc. jego składu (ale tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany poprawia pracę układu trawiennego, nerwowego, sercowo-naczyniowego, immunologicznego, zapobiega chorobom nowotworowym czy nadwadze. Wzmacnia serce, obniża ”zły” cholesterol, normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapobiega depresji, pomaga w przypadku postępujących schorzeń mózgu i układu nerwowego oraz zapobiega rozwojowi nowotworów. Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka chemik, fizyk, aptekarka i autorka wielu książek, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), stworzyła specjalną dietę, w której coraz większe grona widzą potencjalną szansę na poprawę zdrowia - oferta sklepu z ekożywnością zdrowystragan.pl.

Tłuszcze roślinne to tylko zdrowie. Nie tylko nie dostarczają wielu kalorii, ale i wspomagają walkę z otyłością. Warto wiedzieć, które są warte uwagi i wprowadzić je do codziennej diety. Dr Budwig sporządziła słynną pastę, której składnikami jest zmiksowany olej lniany z białym serem tudzież twarożkiem. Poza tym, że podobno działa przeciwnowotworowo, to smakuje wybornie! Warunek? Świeży olej lniany i mikser. Ważne jest by z tych dwóch produktów powstała gładka masa, gdyż tylko spożywane razem dają tak spektakularne efekty. Taka pasta stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i działa w oparciu o naukowo udowodnione fakty. (olej kokosowy zimnotłoczony) lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich schorzeń jak np. zaburzenia rytmu serca, astma oskrzelowa czy cukrzyca. Lato sprzyja odchudzaniu i ładowaniu akumulatorów. Może warto to wykorzystać? Radykalne diety mogą nas szybko zrazić i wzbudzić uczucie irytacji, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w witaminy i minerały, a jednocześnie niskokaloryczne i smaczne. Oczywiście z dodatkiem oleju lnianego, który ma pyszny orzechowy posmak i wspaniale komponuje się z wieloma składnikami sałatek.

Zobacz także inne oleje o właściwościach zdrowotnych - https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/412-olej-arganowy.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-(olej arganowy sklep)-jojoba-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html}.


Inni czytali też

W jakich przypadkach należy liczyć na wsparcie endokrynologa?

badanie
Dodane przez: COM SALUD Agencia de comunicación
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Współczesne tempo życia jest nierzadko jednym z bodźców, które mogą powodować rozmaitego typu kłopoty ze zdrowiem. Warto jednak mieć świadomości, że spora liczba przypadłości, za które zwykle obwiniamy przepracowanie czy stres, może mieć przyczynę hormonalną. Mnóstwo osób uskarża się np. na drażliwość czy huśtawkę nastrojów – po wnikliwym zbadaniu przez dobrego lekarza okazuje się jednak, że te symptomy powodowane są właśnie przez wadliwe działanie gruczołów. Nie można jednak za wszelkie problemy ze zmęczeniem bądź utratą wagi obwiniać wyłącznie hormonów. Takie kłopoty mogą mieć wiele innych przyczyn – żeby jednak mieć świadomość, w jakich sytuacjach rola hormonów jest znacząca, dobrze jest pamiętać o najczęściej spotykanych objawach zewnętrznych, które mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.
17-06-27 16:24:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.