Bezcenne właściwości oleju lnianego

O ich dobroczynnych właściwościach nasz prababki wiedziała od dawna. W dzisiejszych czasach udowodniły to badania naukowe i przyszedł czas na kuracje olejami. Dobrze jest je stosować, albowiem pomagają nie tylko zachować zdrowie, ale również je ”podreperować”.


olej
Dodane przez: StateofIsrael
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Za złoto wśród olejów uchodzi olej lniany, który w swym składzie posiada rekordową ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc. jego składu (ale tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany poprawia pracę układu trawiennego, nerwowego, sercowo-naczyniowego, immunologicznego, zapobiega chorobom nowotworowym czy nadwadze. Wzmacnia serce, obniża ”zły” cholesterol, normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapobiega depresji, pomaga w przypadku postępujących schorzeń mózgu i układu nerwowego oraz zapobiega rozwojowi nowotworów.
Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka chemik, fizyk, aptekarka i autorka wielu książek, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), stworzyła specjalną dietę, w której coraz większe grona widzą potencjalną szansę na poprawę zdrowia - oferta sklepu z ekożywnością zdrowystragan.pl.

Tłuszcze roślinne to tylko zdrowie. Nie tylko nie dostarczają wielu kalorii, ale i wspomagają walkę z otyłością. Warto wiedzieć, które są warte uwagi i wprowadzić je do codziennej diety.
Dr Budwig sporządziła słynną pastę, której składnikami jest zmiksowany olej lniany z białym serem tudzież twarożkiem. Poza tym, że podobno działa przeciwnowotworowo, to smakuje wybornie! Warunek? Świeży olej lniany i mikser. Ważne jest by z tych dwóch produktów powstała gładka masa, gdyż tylko spożywane razem dają tak spektakularne efekty. Taka pasta stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i działa w oparciu o naukowo udowodnione fakty. Olej lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich schorzeń jak np. zaburzenia rytmu serca, astma oskrzelowa czy cukrzyca.
Lato sprzyja odchudzaniu i ładowaniu akumulatorów. Może warto to wykorzystać?
Radykalne diety mogą nas szybko zrazić i wzbudzić uczucie irytacji, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w witaminy i minerały, a jednocześnie niskokaloryczne i smaczne. Oczywiście z dodatkiem oleju lnianego, który ma pyszny orzechowy posmak i wspaniale komponuje się z wieloma składnikami sałatek.

Zobacz także inne oleje o właściwościach zdrowotnych - https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/412-olej-arganowy.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje - zobacz --spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html">https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html}.
17-10-12 09:15:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.