Jak stosować lampę do fototerapii?


Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów wspierających leczenie depresji. Jeżeli męczy nas bezustanny niepokój, rozdrażnienie, wahania humoru, chorobliwe zmęczenie, zobojętnienie i brak motywacji, przypuszczalnie my również mamy depresję sezonową związaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim przypadku dobrze jest zakupić lampę do fototerapii i zacząć seanse, aby jak najszybciej wrócić do dobrej formy.Jak stosować lampę?

fototerapia
Nade wszystko należy rozpocząć od tego, że sesje powinny być rozpoczęte jeszcze przed zauważeniem pierwszych objawów depresji, jeżeli wiemy, iż powyższa przypadłość nas dotyczy. Dobrze jest wystartować z fototerapią od momentu, gdy wieczory są coraz dłuższe, a dziennego światła powoli zaczyna brakować. Trzeba robić przynajmniej trzy sesje w tygodniu, aby rezultaty były naprawdę widoczne. Terapię można prowadzić przez cały okres jesienno-zimowy. Jedna sesja musi trwać chociaż pół godziny, z kolei najdłuższy czas to około 2 godziny. Dłuższe naświetlanie nie poprawi rezultatów, lecz nie trzeba też bać się niesprzyjającego oddziaływania lampy (www.ilumina.pl/webpage/jak-wybrac-lampe.html).

Lampa do fototerapii jest bezwzględnie bezpieczna i nie może spowodować poparzeń. W których godzinach prowadzić fototerapię? Najbardziej stosowne są godziny poranne jak również wczesny wieczór.
fototerapia
W czasie zabiegu nie jesteśmy zmuszeni patrzeć na wprost światła, a im bliżej twarzy trzymamy lampę, tym krócej prowadzimy naświetlanie. Światło musi padać na nas odrobinę z góry. W czasie terapii możemy zająć się własnymi zajęciami, np. obejrzeć TV albo poczytać. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po kilku dniach, jednak czasami zdarzają się ludzie, którym terapia nie pomogła. Wtedy warto zmienić kąt nachylenia światła, odległość bądź wydłużyć czas trwania zabiegu i sprawdzić czy przyniosło to pożądane rezultaty.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.