Nie obawiajmy się pomocy seksuologa

Seksuolog to dla wielu charakterystyczny zawód, tak samo jak sam sfera intymna to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym egzystujemy ta dziedzina jest po prostu wysoce osobista, stąd dość niechętnie mówimy o tym otwarcie. Są jednakże sytuacje, gdy trzeba otworzyć usta i zacząć mówić. tego typu chwilą jest oczywiście wizyta u seksuologa, przed którym należy się otworzyć i powiedzieć o swoich intymnych problemach.
łózko
Dodane przez: Hungarian Snow
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, seksuolog obok psychiatry czy psychologa, jest najmocniej nieosiągalny dla wielu lekarzem – nieprzystępny z powodu własnej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli ma problemy natury seksualnej nie stawi się do niego, gdyż to „takie wstydliwe, i w ogóle, że mowa będzie o seksie, to nie, nie nie ma mowy… Zapominamy przy tym, iż seksuolog to po prostu lekarz, dla którego dyskusje o naszych trudnościach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu domena wiedzy i praktyki, po jakiej się porusza.

Dla niektórych dobry seksuolog może być niedostępny również z innego. W mniejszych miastach tego typu fachowiec to wyjątek, choć co prawda, pomału się to przemianowuje. Z drugiej strony mała miejscowość to nie ośrodek (Ośrodek Przebudzenie) miejski, niczym Wrocław lub Warszawa, tam jeśli pójdziemy na wizytę dzięki NFZ możemy liczyć, że pół będzie o nas plotkować. Po prostu w tego typu miejscach nie ma za dużo ośrodków z tego typu fachowcami i powiedzmy, że otrzymujemy skierowanie do jednej z nich, gdzie widujemy krewnego. Pytania zagwarantowane, a nawet jeśli nie, to plotki i podejrzenia, bo „po kiego mu ten seksuolog, zapewne ma kochankę”.

Inni czytali też

Nie bójmy się pobytu u dentysty

Mały Pacjent u dentysty
Dodane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Treści źródłowe: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jednych straszy, drudzy nie rozumieją, jak można z tego robić taki horror. Jednym kojarzy się naturalnie, ot, normalny doktor, drudzy panicznie wspominają traumatyczne wizyty, ból i charakterystyczny zapach, który wypełnia calutki pokój… A przecież dentysta robi tylko swoją robotę, choć często się niewątpliwie namyśla czy jest na pewno jedynie dentystą czy może tez psychoterapeutą uspokajającym swoich pacjentów.


No tak, zawsze można pójść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej mieściny hipotetycznie może udać się do seksuologa we Wrocławiu, a ten mieszkający pod Krakowem do Krakowa… Wszystko fajnie, lecz prywatne odwiedziny dużo kosztują, a kiedy dodamy koszt dotarcia do takiego miasta, to finansowe obciążenie jeszcze zdecydowaniej wzrośnie. Reasumując, takiego typu prywatne wizyty istnieją dla osób, którzy mogą sobie na to zezwolić, dla innych zostaje szukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje także dla nich nie zrażanie się osobami, które nie rozumieją, że seksuolog to zwyczajny specjalista! Na szczęście tego typu świadomość z wolna się zmienia, i podobnie, jak coraz więcej osób rozumie, iż psychiatra i seksuolog to taka sama medyczna specjalizacja, jak każda inna.
18-01-12 00:00:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.