Leczenie światłem oraz jej plusy

W ostatnim czasie wyjątkowo popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie przy pomocy właściwego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i o wiele większe natężenie niż normalne lampy. Wspomaga leczenie depresji spowodowanej brakiem słońca w godzinach porannych, szczególnie w okresie zimy. Niedobór światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, problemów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.


leczenie światłem
Dodane przez: Keoni Cabral
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Opisywana terapia powinna być wykonywana dwukrotnie w ciągu dnia, dzięki temu wywoła korzystne efekty. Najwłaściwsze pory to rano i wieczór, dwie godziny przed snem. Idealny czas pojedynczego zabiegu powinien wynosić mniej więcej godzinę. W czasie zabiegu możemy zająć się innymi zajęciami, np. czytać książkę nie zapominając, aby co jakiś czas spojrzeć w stronę lampy. Lampa do fototerapii pomaga nie tylko w wymienionej na wstępie depresji, ale również (kliknij odnośnik) może skutecznie oddziaływać w przypadku dolegliwości skórnych jak również krzywicy u dzieci.
Jedną z najistotniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej indywidualnego wykonywania w domu. Jest to równocześnie naprawdę bezpieczny zabieg. Można go również przeprowadzić w licznych sanatoriach czy ośrodkach Spa, w których zabiegi przeprowadzają kompetentni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie spowoduje oparzeń, ponieważ nie wydziela promieniowania ultrafioletowego. Nie można zapomnieć również o atutach związanych z poprawą samopoczucia oraz ograniczeniem schorzeń skórnych. Fototerapia może przynieść naprawdę dobre wyniki, jeżeli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami przez okres około trzech tygodni. Zdarzają się jednak pacjenci, na których nie działa - wtedy należy znaleźć inne wspomagające sposoby lecznicze, które spowodują oczekiwaną poprawę - więcej na temat leczenia światłe.
Dodane przez: Marcus Vegas

Należy pamiętać, iż fototerapii nie można stosować w przypadku chorych cierpiących na dolegliwości narządu wzroku albo przyjmujących leki wywołujące nadwrażliwość na światło. Przeszkodą jest również migrena. Jeżeli jednak wymienione przypadłości nas nie dotyczą, możemy śmiało stosować zabiegi za pomocą lampy do fototerapii i zapomnieć depresji sezonowej, która odbiera radość każdego dnia przez ciągłe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: http://www.ilumina.pl/lampa-antydepresyjna-innosol-rondo.html.
17-12-29 17:04:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.