Sprzęt przydatny w górach

Wycieczka w góry to przedsięwzięcie, które często wymaga od turystów posiadania odpowiedniego sprzętu. Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, jak wysokie są góry, które wybiera się na wyprawę. Są bowiem, także na terenie kraju, pasma górskie niezbyt wysokie, a miejscami zupełnie płaskie. Takie tereny nadają się do niezbyt zaawansowanych wycieczek, a w zasadzie do spacerów.
buty trekkingowe damskie : skalnik.pl/buty/trekingowe;x10;0;0;,_55.html
Natomiast niezwykle wysokie i strome góry to miejsce dobre wyłącznie dla zaawansowanych wędrowców. W takim przypadku sprzęt jest bardzo ważny, jednak najbardziej istotne jest doświadczenie uczestników wycieczk Nie wolno bowiem lekceważyć terenów górskich, nawet jeżeli nie są zbyt wysokie. W takich miejscach pogoda jest w stanie ulec błyskawicznej zmianie, co wiąże się często z drastycznym pogorszeniem warunków. Wybór sprzętu górskiego w obecnym czasie jest ogromny, poczynając od elementów takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Inni czytali też

Sprzęt górski

Dodane przez: www.nartyslowacja.pl
Wyprawa w góry to przedsięwzięcie, które nierzadko wymaga od uczestników zdobycia określonego wyposażenia. Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, jak wysokie są góry, które wybiera się na wycieczkę. Istnieją bowiem, także w Polsce, pasma górskie niespecjalnie wysokie, a w niektórych miejscach całkowicie płaskie. Tego rodzaju tereny nadają się do mało wymagających wypraw, a wręcz do spacerów.


Odzież i obuwie Na terenach gorskich ogromnie istotny jest odpowiedni ubiór. Związane jest to przykładowo z wspomnianymi wcześniej nagłymi załamaniami pogody, na które powinno się być przystosowanym. Współczesna odzież górska zawiera w sobie najnowsze technologie i materiały w celu zapewnienia komfortu i ciepła noszącej ją osobie. Bardzo ważne niewątpliwie są buty. Obuwie typowo w góry wyposażone jest przede wszystkim w wytrzymałą i o odpowiedniej grubości podeszwę, która zapobiega kontuzjom, a także przedwczesnym przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór butów też powinno się uzależnić od typu otoczenia, w jakim odbywa się wycieczka. Poza typowymi butami trekkingowymi istnieją bowiem także specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i inne.
Dodane przez: www.nartyslowacja.pl
Konieczny sprzęt Wyjście na wycieczkę kojarzone jest w pierwszej kolejności z plecakiem. Do popularnych marek aktualnie zaliczają się między innymi plecaki Wolfgang. Podczas kupna plecaka powinno się brać pod uwagę przede wszystkim pojemność danego modelu porównaną z pojemnością, jaka jest potrzebna. Liczy się także trwałość, jak również obecność dodatkowych kieszeni czy też dodatkowego pasa zabezpieczającego. Na wycieczce ogromnie przydatny jest różnego rodzaju sprzęt obozowy. Podstawą takiego ekwipunku jest namiot. Sklepy górskie oferują bardzo bogaty wybór akcesoriów tego typu, chętnie wybierane są na przykład namioty Coleman (http://skalnik.pl/namioty;x0;53,53;0;,_3.html).

14-04-17 12:27:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.