Co należałoby dowiedzieć kupując rękawice bramkarskie?

Do elementarnego wyposażenia wszystkich bramkarzy należą porządne rękawice bramkarskie. Możemy rozróżnić dwa główne typy takich rękawic, czyli meczowe i treningowe, ale wielu bramkarzy stosuje je zamiennie, w zależności od swoich upodobań i potrzeb. Dobór odpowiednich rękawic jest dla bramkarza bardzo istotny, ponieważ zależeć od tego będzie nie tylko możliwość dobrej i sprawnej gry, ale również zabezpieczenie przed kontuzjami.

białe rękawice piłkarskie
Dodane przez: Aidan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bramkarze często muszą bronić silne i szybkie piłki, i bez odpowiedniego zabezpieczenia bardzo szybko mogliby złapać kontuzję. Dobre, markowe rękawice bramkarskie w znacznym stopniu mogą ograniczyć takie ryzyko, z tego też powodu w pewnym momencie nie powinno się robić oszczędności na tym sprzęcie.

Typowe bramkarskie rękawice zbudowane są z paru elementów. Pierwszym i jednocześnie niezwykle ważnym elementem tego wyposażenia jest pasek. W porządnych rękawicach pasek jest wykonany z elastycznego bandaża i paska do owinięcia wokół nadgarstka. Konstrukcja tego typu zapewnia solidny chwyt piłki, a jednocześnie chroni przed urazami. Część chwytna, zwana również pianką odpowiedzialna jest za łapanie lecących piłek. Wytwórcy stosują różne rodzaje pianek. W tanich rękawicach często są to wypełnienia lateksowo-kauczukowe albo nawet guma i materiał, a w lepszych z reguły występuje latekst o różnej gęstości i proporcjach. Jeszcze jednym elementem jest część zewnętrzna rękawic, przeważnie wykonana z miękkiej pianki, na niej są z reguły nadrukowywane firmowe znaki i informacje o produkcie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.