Gdzie na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim? Garść faktów, o których nie wiedziałeś

Polskie morze to doskonała alternatywa, jeśli chodzi o spędzenie letnich wakacji. Nadmorskie kurorty posiadają różnorodną ofertę rozrywkową i noclegową w zależności od rozmiarów i lokalizacji. Istnieją w kraju miejsca znane z bardzo zadbanych i urokliwych plaż. Natomiast nierzadko jest tak, że najliczniej odwiedzane i popularne nadbałtyckie kurorty mają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Ponadto popularne miejscowości są w większości przypadków niezwykle tłoczne, co utrudnia wypoczywanie.
Z tego powodu dużo ludzi na wypoczynek wybiera miasteczka małe, takie jak przykładowo Dźwirzyno. Wprawdzie plaże w tego rodzaju miejscowościach również bywają tłoczne, jednak wystarczy przespacerować się kilkadziesiąt metrów, by odszukać miejsce mniej tłoczne, a niekiedy nawet zupełnie puste.

Co zjeść?

Inni czytali też

Chorwackie wczasy idealną odskocznią od codzienności

eurolot bombardier
Dodane przez: Eric The Fish
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Stojąc przed wyborem destynacji urlopowej, rekomendowane jest zwrócić uwagę na przeceny lotnicze różnych przewoźników. Tak więc mamy szansę trafić na loty do Chorwacji w korzystnej cenie, która niezaprzeczalnie robi wrażenie. Zadowoleniu szczęśliwców, jaki zdążyli schwytać tę doskonałą okazję, nie ma końca. Polecenie zadowolonych podróżników mówi sama za siebie oraz tym samym zachęca do korzystania z niezwykle korzystnych usług przelotowych.


Plaża nad Bałtykiem
Dodane przez: MVolkmann
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wakacje są bardzo charakterystycznym czasem, kiedy często jedynym problemem jest to, co danego dnia kupić na obiad. Wielu ludzi wychodzi z założenia, że wakacje na wybrzeżu bez skonsumowania ryby się nie liczą. Dlatego niezwykle chętnie odwiedzane są bary i restauracje oferujące smażoną i grillowaną rybę morską. Należy jednak pamiętać, że w przeważającej ilości ryby takie oferowane w daniach pochodzą z hurtowni, a w dużej części nie były nawet złowione w polskim morzu. Należy zwracać dużą uwagę na to, jaką rybę się zamawia. W okolicach lipca i sierpnia, czyli w najpopularniejszym okresie urlopowym, w Bałtyku łowi się jedynie śledzia i flądrę, i właśnie te gatunki można zjeść z przeświadczeniem, że są świeże. Podobnie jest z rybami wędzonymi, wielu sprzedawców dostaje transporty ryb już po wędzeniu, które jedynie wiesza się w zimnym dymie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.