Sprzęt górski

Wycieczka w góry jest przedsięwzięciem, które nierzadko wymaga od turystów zakupienia odpowiedniego sprzętu. Rzecz jasna bardzo dużo zależy od tego, jak wysokie jest pasmo górskie, jakie wybiera się na wycieczkę. Są bowiem, również na terenie kraju, góry niezbyt wysokie, a miejscami całkowicie płaskie. Takie tereny nadają się do niezbyt wymagających wycieczek, a w zasadzie do spacerów.


buty trekkingowe damskie : skalnik.pl/buty/trekingowe;x10;0;0;,_55.html
Z kolei niezwykle wysokie i strome góry to miejsce przeznaczone tylko dla zaawansowanych turystów. W takiej sytuacji sprzęt jest niezwykle potrzebny, jednak najważniejsze jest doświadczenie uczestników wycieczki. Może też pomóc sprzęt elektroniczny typu: http://www.skalnik.pl/elektronika-i-ksiegarnia-garmin_3,172,225.html Nie wolno bowiem lekceważyć gór, nawet jeżeli nie są bardzo wysokie. W takich miejscach pogoda może zmienić się błyskawicznie, co co często pociąga za sobą drastyczne pogorszenie warunków. Wybór sprzętu górskiego obecnie jest bardzo szeroki, poczynając od elementów takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwie
Na terenach gorskich niezwykle istotny jest odpowiedni ubiór. Związane jest to przykładowo z wspomnianymi uprzednio nagłymi załamaniami pogody, na które powinno się być przygotowanym. Nowoczesna odzież górska wykorzystuje najnowsze technologie i materiały w celu zapewnienia komfortu i ciepła noszącej ją osobie. Niezwykle istotne bez wątpienia są buty. Obuwie typowo w góry wyposażone jest w pierwszej kolejności w mocną i o odpowiedniej grubości podeszwę, która zapobiega kontuzjom, a także przedwczesnym przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór butów również należy uzależnić od rodzaju otoczenia, gdzie ma miejsce wyprawa. Poza typowymi butami trekkingowymi oferowane są bowiem również specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i pozostałe.
Dodane przez: www.nartyslowacja.pl

Niezbędny sprzęt
Wyjście na wycieczkę kojarzone jest w pierwszej kolejności z plecakiem. Do chętnie wybieranych marek aktualnie należą między innymi plecaki Wolfgang. W wyborze tego elementu należy brać pod uwagę w pierwszej kolejności pojemność określonego modelu porównaną z pojemnością, która jest potrzebna. Ważna jest również trwałość, a także obecność dodatkowych kieszeni czy też dodatkowego pasa zabezpieczającego. Na wyprawie tego typu ogromnie przydatny jest rozmaity sprzęt obozowy. Podstawę takiego sprzętu stanowi namiot. Sklepy górskie mają bardzo bogaty wybór sprzętu tego rodzaju, chętnie kupowane są na przykład namioty Coleman (http://www.skalnik.pl/namioty;x0;53,53;0;,_3.html).


14-04-17 12:27:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.