Nad wodą również mamy szanse czuć się bezpiecznie

Kiedy idziemy w góry, wiemy że gdzieś niedaleko jest stacja ratowników górskich, którzy w razie jakichkolwiek kłopotów wyruszą nam na pomoc. Na szczęście taką identyczną pewność, iż dobre jednostki czuwają nad naszym bezpieczeństwem, mamy szanse posiadać odpoczywając nad wodą. Co więcej, ta świadomość jest jeszcze większa, ponieważ tutaj właściwie ratownik jest w pobliżu naszego wzroku, oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy właściwy rodzaj plaży.
basen
Dodane przez: Aleksandr Zykov
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z wodą nie można igrać

Nie ma znaczenia jak dobrymi pływakami jesteśmy. Ciągle może się zdarzyć jakaś niecodzienna sytuacja, skurcz, zasłabnięcie, lub po prostu opadnięcie z sił szybciej niż zakładaliśmy oraz woda miast okiełznanego środowiska, może stać się niesamowitym zagrożeniem. Przez to właśnie wciąż odpoczywając na plaży, bez względu na to czy nad morzem, czy nad jeziorem, powinniśmy brać takie miejsca, gdzie własne stanowisko posiada ratownik wodny. To on cały czas z odpowiedniej wysokości będzie ogarniał spojrzeniem pobliską wodę, a co się z tym wiąże, w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa od razu wyruszy na ratunek. Co więcej mamy szanse być także pewni, że taki ratownik nie jedynie wyciągnie nas z wody, ale równocześnie będzie w stanie zagwarantować pierwszą pomoc do momentu, aż nie przyjedzie karetka, jeśli jej obecność będzie niezbędna.


Przy innych wypadkach też wie jak się zachować

basen
Dodane przez: SAM Cheong
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Taki ratownik nie tylko pomoże nam wtedy, gdy zaczniemy się topić, albo gdy coś niebezpiecznego będzie miało miejsce w wodzie. Także do niego będziemy mieli szanse się udać, jeżeli będziemy zakładali, iż samodzielnie albo ktoś kolejny przegrzał się na słońcu oraz ma udar. W dodatku także w razie głębokich zranień jest on w stanie zabezpieczyć ranę oraz zapobiec przyszłemu zakażeniu o co przecież nie ciężko będąc na piasku.


Inni czytali też

Miejscowości uzdrowiskowe to doskonałe miejsce odpoczynku na każdy czas.

Ciechocinek
Dodane przez: grego1402
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Rzeczpospolita Polska jest krajem o wielu walorach przyrodniczych. Polska oferuje możliwość aktywnego odpoczynku nad morzem, otworem stoi dużo niewielkich lub dużych pasm górskich, swoje walory oferują liczne jeziora i rzeki, jest także niewielka pustynia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.