W jaki sposób szybko wrócić do dobrej kondycji.

Z profesją fizjoterapeuty w naszych warunkach jest podobnie tak jak z polskim wszechobecnym chaosem. to prawda, perspektywa w wielu płaszczyznach się zmienia na lepsze, lecz jakby na złość, co pewien okres wychodzi następna rzecz, której – mówiąc aluzyjnie – nikt nie raczy zmienić. Tak jest na przykład z regulacją grupy zawodów. jakiś czas temu jeszcze były już minister sprawiedliwości przestąpił o krok dalej i począł propagować deregulację nie myśląc chyba jednakże o tym, iż miast deregulować należy w pierwszej kolejności niektórewybrane profesje znormalizować!


fizjoterapeuta
Dodane przez: Nick Webb
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Tak jest na przykład w kwestii profesji psychologa czy fizjoterapeuty. W obu tych przypadkach brakuje skodyfikowanych norm. które opisują specjalistów, cechy, jakimi powinni się odznaczać, doświadczeniem, dokształceniem, itd. Co do psychologii jednakże sytuacja wygląda ciut lepiej, ale już z profesją poznańskiego fizjoterapeuty jest gorzej niż fatalnie.

Ten zawód nie jest w żaden sposób kontrolowany przez państwo, więc mogą go wykonywać osoby niemający niezbędnych umiejętności, a tym samym szkodzące przyszłym klientom. perfekcyjna sytuacja jest taka, iż tworzą się prawne uregulowania, a traktować by one miały zakres powinności. Bardzo dobrze by było, jakby pojawiły się w takiej regulacji zasady uzyskiwania prawa do podjęcia tego zawodu. ponadto, niezbędny w tym wszystkim jest tzw. oficjalny spis fizjoterapeutów. niewiele i sporo jednocześnie, szczególnie, gdy nie widać działań ze strony państwa do takich regulacji.

rehabilitacja
Dodane przez: MartialArtsNomad.com
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wspomniana regulacja to najlepsza asekuracja przed pseudospecjalistami gwarantującymi nierealne efekty kuracji. Nietrudno zgadnąć, iż miast złotych gór taki pacjent dostaje nic nie wnoszące do tematu praktyki, a co gorsza narażony jest na pogorszenie stanu zdrowia. Należy się wystrzegać tego typu „specjalistów”, bo praca fizjoterapeuty polega na silnej ingerencji w nasze ciało, co w rękach nieprzygotowanej osoby może nam mocno zaszkodzić.

Warto sprawdzić przygotowanie danego specjalisty, poczytać o nim opinie, popytać znajomych, rodziny. Wielu solidnych specjalistów posiada ukończoną uczelnię wyższą, a jest ich bardzo dużo w naszym kraju (szczególnie duże ośrodki miejskie tj. Warszawa,Wrocław, Kraków, Poznań, ale nie tylko - więcej miast). Dla chcącego nic trudnego.
14-06-16 12:54:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.