Aparat ortodontyczny – fakty i mity

używanie aparatu ortodontycznego to nie tylko proste uzębienie, to także zdrowie. Wiadomo, że estetyka jest bardzo kluczowa, wspaniały uśmiech aż miło wyeksponować, jednakże mało ludzi zdaje sobie sprawę, że to właśnie czynnik zdrowotny ma tutaj pokaźne znaczenie. Aparat to bowiem skuteczny sposób na higienę zębów, a co skutkuje brakiem próchnicy czy parodontozy. Co dodatkowo warto wiedzieć o aparacie ortodontycznym?


gabinet dentystyczny
Dodane przez: East Midtown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kilka o zdrowiu

Pozostającw kwestii zdrowia wypada wiedzieć, iż aparat ortodontyczny to jednocześnie lepszy stan przyzębia oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Proste zęby to też składnik wpływający na zmniejszenie wad wymowy. Może trudno w to uwierzyć, lecz krzywy zgryz istotnie przeszkadza w normalnym mówieniu. Co więcej, dzięki idealnym zębom bezproblemowo przeżuwamy pokarmy, co sprawia, iż łatwiej trawimy i zabezpieczamy układ pokarmowy.

Dla każdego

Co ważne, aparat na zęby nadaje się dla młodego, jak i starszego osobnika. Nie ma właściwie przedziału wiekowego dla wydajnego leczenia ortodontycznego, choć niewątpliwie na pewno pewne ograniczenia istnieją, bo przecież każdy przypadek jest indywidualny. Niemniej, niezły ortodonta wrocław przypuszczalnie będzie potrafił pomóc dość młodej, jak i starszej osobie. nowinką jest fakt, iż starsi pacjenci nierzadko powinni zobowiązani poddać się tego typu leczeniu, ponieważ jest ono nieodzowne, by przystąpić do leczenia protetycznego.

Do wyboru, do koloru

Co do wyboru aparatu tego typu problem pozostaje w gestii ortodonty. To on jest fachowcem i wie doskonale, jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Do wyboru są aparaty stałe i ruchome. Ten pierwszy to, jak sama nazwa wskazuje przytwierdzony jest na cały okres leczenia. Natomiast aparat ruchomy to zdejmowany model, który pacjent ma możliwość ściągania. Najczęściej ortodonta ustala, kiedy można, kiedy powinno się ściągać, a kiedy nie, bo właśnie często pacjenci z aparatem ruchomym albo sobie, stwierdzając kolokwialnie „odpuszczają”, albo nie pamiętają jego zakładać.

dentysta
Dodane przez: Britt Reints
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
A czy to boli?

Wiele się także opowiada o bólu, który stwarza aparat. Sprawa prezentuje się tak, że istotnie pojawiają się dotkliwe sytuacje, lecz zanikają one w pierwszych tygodniach. z drugiej strony, nie jest to kategoria bólu, który wymusza od nas wzięcia lekarstw przeciwbólowych. Bez obaw więc, nie jest to przerażające.

Jak odnaleźć solidnego ortodontę?

najkorzystniej zapytać rodziny czy mieli do czynienia z tego typu specjalistą. Mogą oni polecić jakiegoś solidnego. Innym sposobem jest wyszukiwarka internetowa, w którą w zależności, gdzie mieszkamy wstukujemy, przykładowo ortodonta z Wrocławia i dostajemy całą listę specjalistów – do wyboru, do koloru. Oczywiście warto także poszperać po różnych forach internetowych, niekiedy można się z nich dowiedzieć paru merytorycznych rzeczy o konkretnym ortodoncie.
17-07-18 14:27:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.