Pozbywamy się przepuklinę pachwinową? Bez obaw!

To powszechne, że coś tajemniczego zawsze budzi niepokój, coś nieco, o czym mało wiemy, albo słyszymy plotki, które jeszcze bardziej napędzają bakcyla niepewności. Tak jest naturalnie inaczej z różnorodnymi operacjami, wizytą w szpitalu. Trudno się dziwić, zdrowie mamy jedynie jedno, lękamy się go zaprzepaścić, ale wiemy, że w przypadku nieprzyjemności powinniśmy zdecydować się nawet na zabieg. Wielu zdiagnozowanych do zabiegu przepukliny pachwinowej zachowuje się bez zaskoczenia – nogi podcina im trwoga, a pot zalewa całe ciało. Bez obaw, ten operacja jest faktycznie niegroźny. Zresztą poznajcie jak przebiega taka zabieg.
rankinglekarzy
niewątpliwie wartym podniesienia jest fakt, że opisujemy tu przypadek odnaleziony we idealnym czasie. Przepuklina pachwinowa, jak wiele innych chorób, odkryta zbyt późno może sprawiać problemy – w trakcie zabiegu (zwiększone kłopoty), jak i po zabiegu (powikłania). Pamiętajmy więc o regularnych badaniach. Nie musimy żyć w wielkim mieście, niczym Warszawa, aby się przebadać (warszawa - dobry anestezjolog). takiego typu badania osiągalne są w wielu mieścinach.

Na początek jest wywiad i ocena, to na podstawie takich dwóch wskaźników doktor jest przygotowany do podjęcia rozstrzygnięcia. Wcześniej jednakowoż omawia wyniki z anestezjologiem i pacjentem. Jeśli przepuklina jest nieznacznych gabarytów to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby operować ją w znieczuleniu miejscowym. Zaleta tego rozwiązania jest kusząca – jeszcze w ten sam dzień opuścimy mury szpitala. Niestety nie zawsze tak się to odbywa, bo w wielu sytuacjach przepuklina jest znacząca, rozwijająca się już od wielu lat. W tego typu sytuacji należy zastosować znieczulenie połowy ciała (do kręgosłupa). Możliwe jest też znieczulenie ogólne, które sprawdza się u osób dość wystraszonych, którzy ciężko znoszą tego typu zabiegi.

Inni czytali też

Medycyna estetyczna - perfekcyjny sposób na ulepszenie naszego wyglądu - zobacz najlepsze tipy

twarz
Dodane przez: Fotolia
Treści źródłowe: Fotolia
Dzisiaj ludzie kierują dużą uwagę na swój wygląd. Wielokrotnie zmieniają sposób funkcjonowania, dietę, by dzięki temu mieć lepszą posturę. Niestety sport i właściwe żywienie nie dla każdego człowieka jest sposobem na poprawę swojego wyglądu.


Warto pamiętać, iż jeśli zdecydujemy się na znieczulenie ogólne powinniśmy doręczyć zestaw badań, tj. morfologia, układ krzepnięcia oraz rtg płuc. zabieg najczęściej przeprowadza się techniką klasyczną, która polega na przecięciu powłok brzusznych, a w dalszej kolejności na umieszczeniu przesuniętego części jelita we właściwym miejscu. Na samym końcu zabezpiecza się operowany obszar specjalnie do tego celu przeznaczoną siatką. Technika klasyczna tojednakże nie jedyny wybór – można także operować techniką laparoskopową. Polega ona na tym, iż w pachwinie umieszcza specjalistyczne prowadnice, dzięki którym wprowadzane są narzędzia chirurgiczne, którymi następnie dokonywana jest operacja (łącznie z wszyciem siatki).
14-05-30 12:14:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.