Czym jest dermatologia estetyczna?

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego typu pytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wymawiamy te słowa parodystycznie to jest w nich cząstka prawdy. No cóż, czy pożądamy to, czy nie, wygląd jest dość ważny i determinuje wiele spraw. Nie mówimy tu o atrybutach piękna, do których niektórzy nielogicznie dążą, ale o pewnych detalach w wyglądzie, które nas irytują i wolelibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie wyzwaniami zmaga się dermatolog estetyczny.
Wiązką lasera w brzydką bliznę
Dodane przez: 123rf
Treści źródłowe: 123rf
Na początek powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co tradycyjnie pojmowana dermatologia - kliknij -. Ta druga jest nieodzowna, kiedy mamy problemy skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i znaczące dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra tradycyjnej dermatologii skupia się jednak, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, polepszającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowa dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o tego typu przedsięwzięciach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z oszczędnościami i możliwością wyjazdu za granicę, bo jedynie tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje dużo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. tym bardziej jest to zauważalne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zwłaszcza, jak na stolicę przystało oferuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (kontynuuj czytanie).

Co oferuje dermatologia estetyczna? W zależności od kliniki najbardziej znane to:

Inni czytali też

Wspaniałe zabiegi estetycznej

zabiegi medycyny estetycznej
Dodane przez: Oceanview MedSpa
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
współczesne czasy oferują sporo możliwości wymarzonego spędzenia swojego istnienia. aby jednak to osiągnąć nie dość, że powinniśmy mieć trochę pomyślności to konieczne są oszczędności. Wiadomo, im więcej ich mamy tym na więcej sobie możemy pozwolić. lecz w zgodzie ze stwierdzeniem, iż to nie pieniądze szczęście przynoszą, to jak sobie poukładamy życie zależy od nas samych. Finanse są ważne, ale nie najważniejsze.


- wypełnianie zmarszczek, - poprawianie ust, - korekta nosa, - konturowanie twarzy, - peelingi chemiczne,

I wiele innych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.