Autoklawy – czym są?

Od razu odpowiadamy na pytanie w tytule wpisu - autoklawy klasy b to maszyny służące do oczyszczania różnorakich instrumentów. Udajmy się teraz do smutnej przeszłości naszego świata, kiedy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Warto pamiętać, że dawny człowiek żył niezwykle krótko. Przeciętny mieszkaniec dawnej Europy dożywał najczęściej czterdziestego roku życia, osoby starsze były sporą rzadkością.
Mały Pacjent u dentysty
Dodane przez: Bird&Co Sp. z.o.o.
Treści źródłowe: Bird&Co Sp. z.o.o.
Oczywiście wielkie znaczenie posiadają tu trwające długo wojny, które były powodem mnóstwa śmierci. A ludzie ginęli w potyczkach głównie dlatego, że nie wiedziano, jak prawidłowo zajmować się ranami. Nie wiedziano nic o mikrobach. Wszelkie instrumenty lekarskie, które współcześnie oczyszczają autoklawy medyczne, były brudne. Do ran wdawała się gangrena, winowajczyni okropnej śmierci w boleściach.

Kiedy nie istniały autoklawy medyczne, kobiety nierzadko umierały podczas połogu. Skala ginięcia matek oraz maluchów była wielka. Zmiana w dziedzinie septyki narodziła się dopiero w XIX wieku, kiedy to po raz pierwszy dostrzeżono mikroby. Przez kolejne dziesięciolecia zostały tworzone zasady odkażania narzędzi lekarskich, które są w mocy do dzisiaj. Cudownym wynalazkiem stały się autoklawy medyczne, które spowodowały, że osłabiły się fatalne dla życia zarazki, rozwijające się na akcesoriach medycznych. Dzięki takim maszynom jak autoklawy klasy b przeciętna długość życia przekroczyła osiemdziesiątkę.

Tego rodzaju sprzęty są najkonieczniejsze tam, gdzie pojawia się największe niebezpieczeństwo transmisji mikrobów. Dlatego porządny autoklaw stomatologiczny jest tak niesamowicie ważnym urządzeniem. Gdyby dentyści (Centrum Stomatologiczne - http://plock.centrumdemed.pl/) nie mieliby takich maszyn, mogłaby wybuchnąć epidemia zakażeń, przenoszonych z pacjenta na pacjenta. Dodatkowo istnieje jeszcze kwestia estetyczna – kto by pragnął mieć w ustach instrument, który przed chwilą był w ustach innego pacjenta?


Inni czytali też

Polecane jest jak najprędzej przeciwdziałać przeróżnym przeziębieniom

tabletki
Dodane przez: Filter Forge
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeszcze zupełnie niedawno działo się tak, że jakieś medykamenty przyjmowaliśmy tylko wtenczas, gdy niedobrze się czuliśmy, poszliśmy do lekarza oraz on nam zapisał jakieś medykamenty. Dziś jednak jest inaczej i coraz więcej osób postawia na profilaktykę. Po prostu zawczasu kupują odpowiednie leki, które powinny powodować, że przez dłuższy okres będą mogli cieszyć się wspaniałym zdrowiem. Takie rozwiązanie jest niezwykle właściwe, ponieważ przecież zawsze lepiej jest zapobiegać, niż potem leczyć.
17-12-06 09:03:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.