Szybkie tempo życia stwarza konieczność szukania wsparcia u psychologa

Coraz szybsze tempo życia, przeszkody ze zdobyciem pracy lub z utrzymaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa exodus i powrót do domu rodzinnego, żeby na nowo ułożyć sobie życie… Wszystkie te zmartwienia zostawiają ślad, oddziałują na pogorszenie kondycji, co prowadzi do zwiększającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarę tolerowaną przez organizm i w zamian mobilizować zacznie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, to znak, że powinniśmy rozważyć wizytę u psychologa.
www.rankinglekarzy.pl
Treści źródłowe: Rankinglekarzy.pl
Skończyły się obecnie czasy, w których wizyta u znawcy zdrowia psychicznego brana była, w najkorzystniejszym przypadku – za niedomaganie naszego zakresu, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie dolega i wspaniale czują się we własnej skórze, którzy z niechęcią będą wytykać palcami osoby potrzebujące pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki odosobnione, zwycięża bowiem coraz niezwyklej podejście sensowne, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u normalnego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo odczuwamy, że bierze nas przypadłość, tak samo, możemywyczuwać przewlekły stres, niechęć do życia, wypalenie zawodowe, które to przeszkadzają nam w prawidłowym funkcjonowaniu.

Sama zmiana świadomości to nie wszystko, w ruch poszły zachowanie objawiające się pod postacią osiągalnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w większych miastach. Nikogo już nie powinna dziwić sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. katowicki psycholog, zostaniemy wręcz zasypani odpowiednio dobranymi efektami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych.

Inni czytali też

Sklepy medyczne

Ćwiczenia rehabilitacyjne
Dodane przez: bwanderd
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach to jest tak, że nawet trochę cięższy wypadek bardzo często nie kończy się źle. Zapewne niegdyś ludzie bardziej bali się wypadków, ponieważ nawet głupie złamanie nogi nierzadko kończyło się mało przyjemnie. To tak naprawdę niesamowite, iż medycyna poszła tak błyskawicznie do przodu. W końcu gdyby tak nie było, pewnie ludzie żyjący w tych niesamowicie zwariowanych czasach po prostu uskarżaliby się mocno na swoje zdrowie. Jak zatem szybciej dojść do siebie po wypadkach?


wszelki kij jednak ma dwa końce, i choć z jednej strony cieszy stan podwyższonej akceptacji aprobaty dla tego typu leczniczej interwencji, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów. Wielu bowiem „specjalistów” z niepewnymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci zdobycia odpowiedniej pomocy. Sprawdźmy zatem skrupulatnie kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on rzeczywiście osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne. W przeciwnym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić (zobacz opinie o psychologach).
14-05-22 12:15:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.