Istotne wyposażenie gabinetu lekarskiego

Wszelakie zabiegi wykonywane przez stomatologów i lekarzy potrzebują odpowiedniego sprzętu medycznego. Ale stosowanie takich narzędzi wiązać się może z ryzykiem zakażenia chorobami przenoszonymi poprzez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są bardzo niebezpieczne, z takich też powodów ogromnie istotne jest używanie przez lekarzy narzędzi, które odpowiednio zostały jałowe.
Łóżko do gabinetu medycznego
Dodane przez: Ted Eytan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kilkadziesiąt lat temu, gdy nie przykładano aż tak dużej uwagi na higienę w czasie zabiegów medycznych, często dochodziło do poważnych zakażeń różnymi odmianami żółtaczki czy innymi chorobami. Obecnie sprzęt do sterylizacji stał się tak powszechny i ogólnie dostępny, że tak naprawdę znajdować się on powinien w każdym gabinecie dentystycznym czy chirurgicznym. Wytwarzany jest w dużej ilości odmian. Dla małych gabinetów w zupełności wystarczy nieduży Autoklaw Vacuklav o pojemności osiemnastu litrów. Do sterylizacji w tych urządzeniach przeważnie jest używana woda destylowana, a samo urządzenie ma parę programów do sterylizacji. Użycie nowoczesnych mikroprocesorów sprawia, że można dokładnie dobrać wszystkie parametry do rodzaju używanych narzędzi i przyrządów i w pełni panować nad przebiegiem procesów (czytaj to).

Dentysta
Dodane przez: viviandnguyen_
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Następną grupą urządzeń medycznych które służą do prac sterylizacyjnych są dezynfektory, sprzedawane w najróżniejszych wielkościach i odmianach. Przeważnie są spotykane urządzenia zwane myjnie-dezynfektory do sprzętu i narzędzi medycznych. Ich głównym zadaniem jest mycie oraz dezynfekcja w zgodzie z określonymi normami stosowanego w medycznych usługach sprzętu, wyposażenia i odzieży. Najnowsze przyrządy tej grupy korzystają z zaawansowanych układów sterujących, dzięki czemu jednorodność procesów jest bardzo duża, a przy okazji znacznie się oszczędza chemiczne środki stosowane w procesie mycia i dezynfekcji. Najpopularniejsze modele dezynfektorów umożliwiają użycie od kilku do kilkunastu tac sterylizacyjnych, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami. W niektórych rodzajach użyty został modułowy układ wózków do mycia i wkładów, przez co w łatwy sposób użytkownik może kontrolować rodzaje przyrządów do wysterylizowania.


Inni czytali też

Metody współczesnej medycyny estetycznej

Laser w służbie piękna
Dodane przez: DER-MED
Treści źródłowe: DER-MED
Współcześnie ładny wygląd ma duże znaczenie dla każdej osoby. Starzenie się jest jednym z procesów, które wzbudza strach u młodych ludzi. Nie można się więc dziwić, że rośnie ilość osób, jakie decydują się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, jaka zresztą oferuje dzisiaj bardzo szeroki wachlarz usług.
Treści źródłowe: Znam.swidnica.pl
14-05-13 13:47:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.